Omrani, pedepsit pentru indisciplină

După egalul din derby, pagina oficială nota următoarele: „echipa noastră a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat împotriva celor de la FCSB. OCFR a deschis scorul în minutul 8, însă reușita lui Urko Vera a fost anulată pentru fault în atac”.

Despre meciul următor, antrenorul CFR-ului Dan Petrescu a declarat:

Deplasarea la Astra e cea mai grea! Avem o problemă de lot, dar o să vedeţi care e. Avem un jucător care nu mai e în lot pentru meciul cu Astra din cauza indisciplinei.

În rest, vom vedea cum se va simţi Arlauskis pentru că ieri nu s-a antrenat. Suspendări şi accidentări nu avem. Sper să reuşesc să ghicesc primul «11».

Cât despre derby, rămânem la ce scrie pe pagina clubului: „Ac1.jpgtacantul spaniol a lovit din nou cu un minut înaintea pauzei. Urko a profitat de o ieşire greşită a lui Niţă şi a marcat cu capul, după centrarea perfectă din lovitură liberă a lui Deac.

În repriza secundă, FCSB a revenit pe tabelă prin Budescu, cel care a înscris în urma unui contraatac. A fost greu fără Mister pe bancă, însă băieții s-au dăruit și au luptat până la final. Rămânem la 4 puncte în fața celor de la FCSB și suntem LIDERII României după 11 etape! A fost un stadion plin, iar pentru asta vă mulțumim!”